הראשון שלימד בארץ את שיטת הנגינטה היה צ'אד גרצן (דאן 2 באותו הזמן), תלמידה הישיר של טנקה מיאקו סנסאי (האנשי – ההקבלה לדאן 8. הדרגה הגבוהה ביותר שניתן להגיע אליה בנגינטה).

צ'אד לימד בארץ בין 2006 ו2008 ועשה רבות על מנת לקדם את הנגינטה ולהכיר אותה לאמני הלחימה בישראל. אך למרות השתדלותו הנגינטה לא נטמעה. ברגע השיא רק ארבעה אנשים תרגלו את הנגינטה באופן קבוע.

לאחר שובו של צ'אד לארה"ב רק תלמיד אחד (גור נדזבצקי) המשיך לתרגל את מה שצ'אד לימד וקיווה שבעתיד יתאפשר לו לשוב ולהתאמן אצל מורים בכירים.

ב-2009 עבר גור לגרמניה והצטרף כחבר מן המניין לפדרציית הנגינטה הגרמנית (DNagB). לאורך תקופה של כחצי שנה גור נסע לכל הסמינרים והאימונים שהיו בנמצא. בין השאר השתתף באירועים הבאים:

  1. סמינר של הפדרצייה הבינלאומית של הנגינטה אשר התקיימה בפראג, בה נבחן לדרגה בפעם הראשונה וקיבל דרגת קיו 4.

  2. סמינר כלל-הולנד בה עבר לדרגת קיו 3 והשתתף בפעם הראשונה בתחרות קרבות בקטגוריית דרגות קיו, בה לקח מקום שני.

לאחר שגור חזר לארץ בתחילת 2010 הוא פתח קבוצת נגינטה בירושלים והתחיל ללמד.

ב-2011 כבר הייתה קבוצה קבועה של כשישה מתאמנים. האימונים התקיימו פעם בשבוע.

ב-2012 התקיימה בישראל תחרות ראשונה. התחרות כללה קרבות וקאטה (שיקאקה-אוג'י). 12 אנשים לקחו חלק באירוע.

ב-2013 נפתחה קבוצה נוספת בכפר אלדד. גור נדזבצקי עדיין היה המורה היחיד. בנוסף, התקיימו מספר אימוני קרבות משולבים הנקראים אישו-ג'יאיי, המשלבים בין הנגינטה והחרב. לצורך אימונים אלו ביקרנו בקבוצת הקנדו שהתאמנה אז בירושלים.

אירוע חשוב נוסף הוא שגור טס לסמינר של הפדרצייה הבינלאומית של הנגינטה אשר התקיימה בסיאטל, ארה"ב. שם גור עבר מבחן לקיו 1 וזכה במקום ראשון בתחרות קרבות בקטגוריית עד דאן 1.

בנוסף, נוצר קשר עם הפדרצייה האירופאית לנגינטה והחל תהליך של יצרת הפדרצייה הישראלית לנגינטה.

ב-2014 שתי הקבוצות המשיכו להתאמן על בסיס שבועי. לראשונה בישראל נערכו מבחני קיו ומספר תלמידים קיבלו דרגות קיו 5 וקיו 6.

כמו כן שני נציגים (גור נדזבצקי ועומר ברמוחא) השתתפו בסמינר של הפדרצייה הבינלאומית של הנגינטה אשר התקיימה הפעם באמסטלוין, הולנד. גור עבר מבחן לדאן 1 וזכה שוב במקום ראשון בתחרות קרבות עד דאן 1. עומר ברמוחא עבר מבחן לקיו 4 והשתתף בתחרות קאטות, שם הגיע לגמר.

ב-2015 עדיין היינו כ-20 מתאמנים ומורה אחד בלבד. נערכו שני סמינרים בני יום ומבחני קיו. כמו כן זכינו שישראל התקבלה כחברה זמנית בפדרצייה האירופאית לנגינטה.

ב-2016 חווינו פריצת דרך בנגינטה הישראלית. קבוצה נוספת נפתחה בפתח תקווה וכמות המתאמנים קפצה לכ-40.

כמו כן, קיימנו את אליפות נגינטה הישראלית הראשונה. לצורך העברה תקינה של האליפות והסמינר שקדם לו זכינו לביקורו של דוד ד'הוז סנסאי (דאן 5 באותו הזמן), אשר גם יושב כיום גם בתפקיד נשיא הפדרציה האירופאית לנגינטה.

בסוף הסמינר העברנו מבחני קיו. 12 חניכים עברו בהצלחה מבחני קיו 4 ואחרים עברו לקיו 5 ו6.

מעבר לסמינר המיוחד הזה, קיימנו עוד שני סמינרים של אימונים מרוכזים לאורך השנה.

נציג ישראלי (גור נדזבצקי) נשלח להשתתף לראשונה באליפות אירופה לנגינטה. למרות הבחירה לא להשתתף באליפות עצמה, מאחר ונערכה בשבת, גור השתתף בתחרות הפתוחה שנערכה לאחר האליפות. בתחרות זו השתתפו נציגים של 13 ארצות. בתחרות זו גור לקח מקום ראשון. זו הייתה הפעם הראשונה שישראל השתתפה בתחרות רשמית של הפדרצייה האירופאית והתוצאה הפתיעה רבים.

מספר ימים לאחר התחרות, גור עבר מבחן לדאן 2.

ב-2017 חוינו את המשך ההצלחה של השנה שעברה. עם דוג'ו חדש ומספר מתאמנים חדשים קיימנו מספר אירועים מיוחדים, בין השאר יום אימון מרוכז של בוגו ואת הטאיקאי ירושלים השנתי שלנו.

אך האירוע המרכזי נותר הסמינר הראשי בן ה 5 ימים ואליפות ישראל בנגינטה. השנה היו לנו מספיק מתחרים כדי להתחרות במספר קטגוריות: אנגי (קאטות), קרבות ילדים, קרבות נוער וקרבות מבוגרים. בנוסף לראשונה קיימנו תחרות צוותים!

כמו בשנה שעברה, דוד ד'הוז סנסאי מבלגיה הנחה את הסמינר. חשוב לציין שלא פחות מ 20 תלמידים ניגשו למבחני קיו, ארבעה מתוכם לקיו 1. 

משלחת של 6 ישראלים השתתפה השנה בסמינר של פדרציית הנגינטה הבינלאומית שנערך במיינץ, גרמניה. לזכינו לקבל תיקונים ועצות רבות להמשך האימונים.

ב- 2018 התחלנו את השנה האקדמית ברגל שמאל. היו מספר מתאמנים וותיקים שפרשו והדבר לא היה קל עבור הנותרים. עם זאת הצטרפו מתאמנים חדשים רבים והאימונים המשיכו כרגיל בכל הקבוצות. 

כמו כן היו מספר הצלחות יוצאות דופן:

ראשית, פעילות הנגינטה הוכרה ואומצה בתור מדור בארגון הIKBF (אירגון הקנדו והבודו הישראלי). 

כמו כן באוקטובר השתתפנו באליפות אירופה ה-11 בנגינטה שהתקיימה בבורדו, צרפת. בן זקס קיבל את אות רוח הקרב על ביצועים מרשימים בקטגוריית קרבות יחידים - גברים. כמו כן גור נדזבצקי לקח מקום ראשון בתחרות הפתוחה בקטגוריית הדאן, פעם שנייה ברציפות, ואילו אביחי ארנון לקח מקום ראשון בתחרות הפתוחה בקטגוריית הקיו.

בנוסף להצלחות בתחרויות האנשים הבאים עברו מבחנים:

גור נדזבצקי - דאן 3

נטע שיינקמן - דאן 1

בן זקס - דאן 1

אנו עומדים כעת בפתח שנת 2019 ואנו מצפים לשנה נהדרת עם הרבה כיף, הנאה ושעות אימונים!

אנו מזמינים בזאת את כולכם לבוא ולקחת חלק באומנות המדהימה שנקראת נגינטה.

בברכה,

צוות נגינטה ישראל

צ'אד גרצן מלמד נגינטה ב-2006

תחרות אנגי ראשונה 2012

סמינר הפדרצייה הישראלית לנגינטה 2016

סמינר נגינטה בינלאומי במיינץ, גרמניה 2017

אליפות אירופה ה-11. בורדו, צרפת, 2018

© Naginata Israel

Proudly created with Wix.com